Nowe menu sezonowe Restauracji Patio - daj się zaskoczyć!
Menu wiosenne restauracja Wrocław Rynek

Daj się zaskoczyć naszym nowym menu sezonowym

  • Maj 29, 2017

Pogoda nareszcie sprzyja długim spacerom wokół wrocławskiego Rynku! Jeżeli wybierają się Państwo na rodzinny spacer, serdecznie zapraszamy do degustacji dań z nowego menu sezonowego Restauracji Patio. Pojawiają się w nim składniki charakterystyczne dla tej pory roku – ukochane przez wszystkich szparagi, kalarepka, cukinia, młoda marchew oraz wiosenne młode pędy i kiełki pełne cennych witamin…

Wśród autorskich dań Szefa Kuchni – Wiktora Moczka znajdą Państwo dwie rzadko spotykane propozycje w restauracyjnych menu. Pierwszą z nich jest animelka – delikatna grasica cielęca, uważana w wielu krajach (szczególnie Francji i Włoszech) za rarytas, serwowana na zielonych szparagach, z dodatkiem chipsów z regionalnego sera łomnickiego „Krowa w popiele”.

Szczególnie polecamy również troć wędrowną, przygotowywaną francuską metodą sous-vide. Trocie pozyskiwane są z dzikich populacji, nie jest to ryba hodowlana, dlatego jest też tak ceniona przez kucharzy i dietetyków. Mięso troci, o pięknej różowej barwie, jest delikatne, zawiera sporo odżywczych tłuszczów i bardzo mało ości. Jej wyborny i delikatny smak podkreślają puree z kalafiora, kiełki groszku oraz emulsja z czosnku niedźwiedziego.

A to tylko wycinek naszych nowych propozycji… Czekamy na Państwa z orzeźwiającym kremem z kalarepki, polędwiczką jagnięcą serwowaną w towarzystwie galaretki z soku z brzozy i syropu sosnowego, czy piersią z kurczaka zagrodowego sous-vide z grillowanymi warzywami sezonowymi. Wszystkie dania z menu wiosennego przygotujemy dla Państwa również w formie bezglutenowej. Zobaczcie jak pięknie się prezentują – musicie ich spróbować!

PEŁNE MENU WIOSENNE ZNAJDZIECIE TUTAJ

Menu wiosenne_krem z kalarepki

Animelka - grasica cielęca / Menu sezonowe / Restauracja Patio Wrocław Rynek

Animelka - grasica cielęca / Menu sezonowe / Restauracja Patio Wrocław Rynek

Animelka - grasica cielęca / chipsy z sera łomnickiego / Menu sezonowe / Restauracja Patio Wrocław Rynek

Menu sezonowe / Restauracja Patio / Wrocław Rynek / Troć wędrowna sous-vide

Menu sezonowe / Restauracja Patio / Wrocław Rynek / Troć wędrowna sous-vide

Menu sezonowe Restauracja Paito Wrocław Rynek